Беззварні з'єднання

Муфтові беззварні з'єднання

Труборізи і жолоб накочувальні верстати

Беззварні з'єднання труб

Пожежний трубопровід - невід'ємна частина автоматичної системи пожежогасіння. Саме по ньому вогнегасна речовина доставляється до джерела займання. Тому актуальним питанням в побудові систем боротьби з пожежею є якісне з'єднання труб.

Розрізняють декілька основних типів з'єднання трубопроводів:

  • за допомогою зварювання;
  • склеювання (пайка) труб;
  • розтрубний;
  • різьбовий;
  • фланцевий;
  • муфтовий.

Не всі з них, з різних причин, підходять для систем пожежогасіння. Наприклад, різьбове з'єднання трубопроводу неприйнятне із-за великих діаметрів труб (до 50 мм).

Найбільш поширеним, оптимальним способом кріплення труб між собою залишається зварювання. Проте у цього способу є ряд істотних недоліків.

Зварні з'єднання трубопроводів бувають протипоказані до використання з наступних причин:

  • надмірна забрудненість повітря при виконанні зварювальних робіт (може знадобитися організація припливно-витяжної вентиляції);
  • небезпека займання при монтажі (не підходить для об'єктів з підвищеною можливістю займання);
  • неможливість швидко і з мінімальними витратами проконтролювати якість зварного шва.

Крім того, якість з'єднання трубопроводів пожежогасіння за допомогою зварювання безпосередньо залежить від рівня кваліфікації зварювальника.

Альтернативою зварюванню виступають беззварні муфтові з'єднання. Цей варіант монтажу трубопроводу цікавий своєю універсальністю, простотою та економічною доцільністю.

Муфтові з'єднання

Муфтові з'єднання розташовуються на кінцях труб у виконаних пазах. Канавки (пази) для монтажу муфт роблять шляхом накатки або нарізки, для чого застосовують спеціальне устаткування: жолоб накочувальні верстати. Після установки виробу в жолоб відбувається затягування болтів. Усередині чавунного корпусу беззварної муфти знаходиться гумове прокладення, що забезпечує герметичність.

Які функціональні можливості муфтових з'єднань:

  • Не вимагають високої кваліфікації персоналу, в порівнянні з вимогами до зварювальників для виконання якісних зварних робіт.
  • Мають простий монтаж, а це можливість істотного заощадження часу і грошей на монтажі і демонтажі.
  • Відрізняються легкістю обслуговування змонтованих муфтових з'єднань (практично потребують тільки обробки прокладень мастилом).
  • Короткі терміни монтажних робіт (у 2-3 рази швидше за зварювання)
  • Реально зробити монтаж на готовому об'єкті, без зупинки виробництва.
  • Придатні для використання в пожежонебезпечних умовах (деревообробні комбінати, фабрики по виробництву паперу, різні склади зі зберіганням легкозаймистих матеріалів, архіви, ЦОД).
  • Легко здійснюється заміна і ремонт окремих елементів трубопроводу.

Для беззварного з'єднання труб застосовують:

  • жорсткі муфти;
  • гнучкі муфти.

Жорстка муфта забезпечує нерухоме герметичне з'єднання труб.

Гнучка муфта допускає кутові і поздовжні відхилення від осі до 3 градусів, при цьому зберігаючи герметичність системи. Ця властивість стає незамінною при прокладанні пожежного трубопроводу в шахтах, тунелях. Крім того, гнучка муфта - ідеальне рішення для сейсмонебезпечних зон. При трясінні (вібрації) може зруйнуватися трубопровід або вийти з ладу який-небудь елемент системи пожежогасіння. Можливість відхилення труб від осі знижує вірогідність можливих негативних наслідків.

Инструмент для монтажу беззварних з'єднань

Беззварне з'єднання труб за допомогою муфт передбачає наявність деякого додаткового обладнання. Наприклад, потрібний верстат для накатки жолобів на кінцях труб. Адже саме в ці пази і встановлюються муфти.

Такі верстати бувають ручними або з приводом. Крім того, залежно від діаметру взятої труби, знадобляться різні ролики.

Фахівці компанії «ЮФП» завжди готові проконсультувати клієнта по комплектації жолоб накочувальних верстатів. Фінальний вибір залежить від матеріалу труби, кількості необхідних муфтових з'єднань, діаметру вживаних при монтажі труб.

Технологія беззварних муфтових з'єднань передбачає якісний зріз на кінці труби. Інакше знадобиться механічна обробка. Потрібний рівний гладкий зріз під 90 градусів, без задирок. Добитися цього допоможе використання труборіза.

Муфти LEDE

В реаліях українського ринку беззварні з'єднання використовують переважно на об'єктах, що страхуються у іноземних компаній. Саме тому важлива наявність сертифікату FM у цих виробів.

ТОВ «ЮФП» пропонує увазі Клієнтів продукцію китайського виробника LEDE. Муфти LEDE/Profit сертифіковані в Україні і схвалені FM/UL.

Увазі покупця пропонуються муфти, поворотні «коліна», трійники і заглушки. Маючи акцент саме на пожежогасінні, беззварні з'єднання LEDE/Profit забезпечують герметичність при робочому тиску до 20 барів. Підходять для температурного діапазону від - 40 до +110℃. Можна застосовувати для трубопроводів діаметром до 1500 мм. За бажанням Замовника муфти можуть бути оцинкованими або фарбованими.

Співвідношення ціна-якість робить китайські муфти затребуваним продуктом для систем пожежогасіння. Монтаж трубопроводу з їх допомогою істотно скоротить терміни виконання робіт. Крім того, простота установки муфтових з'єднань дозволить обійтися без дорогих послуг висококваліфікованого персоналу.

ТОВ «ЮФП» здійснила постачання муфтових з'єднань для таких об'єктів:

  • Львівський аеропорт;
  • FM Logistic (логістичний центр);
  • Заводи Sandora;
  • JT International (тютюнова фабрика).

Будемо раді проконсультувати з будь-якого питання по застосуванню беззварних з'єднань!

Callback